Jak zaplanować reklamy

Często pytano mnie, skąd mam wiedzieć, że podczas reklamy w dowolnym konkretnym pojeździe reklamowym zarabiam najwięcej na mój złoto? Odpowiedź polega na tym, że zależy. Jest wiele czynników do rozważenia przy określaniu, czy jesteś na dobrej drodze. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci.

1.      Określ cele kampanii reklamowych

Jaki jest cel Twojego kampanii reklamowej? Czy starasz się tworzyć świadomość? Chcesz generować ruch na swojej stronie internetowej lub na front sklepu? Czy potrzebujesz X ilości potencjalnych klientów z kampanii? Czy chcesz utworzyć określoną kwotę sprzedaży nowego produktu lub usługi? Określ, jaka jest Twoja reklama, a następnie zaprojektować reklamę, mając na uwadze cel.

2.      Określ swój budżet

Kiedy pytam klientów o budżet reklamowy, często prezentuję to puste spojrzenie. Bardzo ważne jest określenie budżetu reklamowego w ciągu roku i trzymać się tego! Wykreślić budżet i określić, co możesz wydać w ciągu miesiąca. To zdrowy rozsądek, wiem, ale wiele osób nie robi tego w swojej działalności. Potem wróć do określenia, na podstawie nadchodzących wydarzeń, jakiej reklamy trzeba i kiedy. Pamiętaj, że można mieszać inne pojazdy marketingowe, takie jak reklamy internetowe, warsztaty, artykuły reklamowe i public relations. Te działania nie wymagają wycofania się z Twojego budżetu, aby je zrealizować.

3.      Mieć na uwadze swój rynek docelowy

Kto jest waszym dobiorcą docelowym? Gdzie oni żyją? Gdzie oni pracują? Jaki jest ich przychód? Jaki jest ich stan cywilny lub grupa wiekowa? Jakie są ich nawyki? Odpowiedzi na te pytania znacznie pomogą Ci ustalić, który pojazd marketingowy będzie używany na podstawie ich demografii. Na przykład, jeśli okaże się, że większość Twoich klientów jest na nartach, możesz reklamować w ośrodku narciarskim, w magazynie dla narciarzy, wystawiać na konferencji lub targach skierowanych do narciarzy lub reklamować na billboardzie obok sklepu narciarskiego .

4.      Podaj czas reklamowy

Ile czasu powinnaś dać reklamowi, aby wykonała swoją pracę, o którą prosisz? Znowu odpowiedź brzmi: to zależy. Miesięczne i kwartalne pojazdy marketingowe wymagają dłuższych terminów niż lokalna gazeta lub radio. Uwzględnij cele kampanii. Czy twoim celem jest budowanie świadomości, a potem będziesz chciał zaplanować i prowadzić ciągłą, stałą i zrównoważoną kampanię. Jeśli prowadzisz specjalne w konkretnym okresie wakacyjnym, na przykład będziesz musiał prowadzić intensywne, skoncentrowane kampanie. Na przykład w przypadku osób zajmujących się promocją napowietrzania w miesiącach jesiennych i latem letni i zimowy często będą częściej wyświetlać reklamy przez kilka tygodni, a nie miesiące, a następnie przejść latem i stabilnie.

Pamiętając, że ludzie muszą widzieć i usłyszeć wiadomość kilka razy, zanim się przykleją, różne wiadomości również reagują na różne osoby. Jeśli jednak reklama jest niewystarczająca lub nie odpowiada, pojazd reklamowy nie może być winny. Twoja reklama może być przyczyną. Sprawdź, czy reklama ma atrakcyjną ofertę. Czy w reklamie ma wezwanie do działania? Czy jest to zbyt skomplikowane, gdy twoja publiczność oszklona jest nad nim? Masz chwytliwą reklamę? Pamiętaj, że masz sekund, aby zwrócić uwagę odbiorców. Czy próbujesz sprzedawać wszystkie swoje produkty w jednej reklamie? Zachowaj wiadomość do jednego obiektu i skoncentruj się na jednym celu w każdej z reklam. Większość pojazdów reklamowych pozwala zmienić reklamę w dowolnym momencie. Przetestuj reklamę, aby uzyskać najlepsze wyniki.

5.      Skuteczność działania reklam

Śledź, która reklama w jakich pojazdach marketingowych osiąga najlepsze wyniki. Jeśli kupon działa w różnych mediach, umieść kod na dole każdej reklamy, informując Cię o tym, skąd pochodzi kupon, gdy klient je używa. Zrób nieco inną ofertę w różnych mediach, aby określić, w jaki sposób klient znalazł Ciebie. Uwaga: różne oferty mogą mieć wpływ na skuteczność reklamy. Jeśli jedna reklama oferuje odsetek w porównaniu z określoną kwotą dolara, wyniki mogą się znacznie różnić. Przede wszystkim zapytaj klientów o to, jak słyszeli o tobie.

Określ także, że koszt docierania do klientów. Korzystając z metody kosztu za tysiąc (CPM), pomnożyć koszt reklamy o 1000, a następnie podzielić go na liczbę osób (reklama lub agencja reklamowa powinna mieć możliwość podania tych informacji). Aby zilustrować, jeśli Twoja reklama kosztowała 650 USD w lokalnej gazecie i ich zasięg wynosi 22 000, to koszt dotarcia do klientów wynosi (650 x 1000/22 000) 29,54 USD. Porównanie CPM w różnych pojazdach marketingowych pomoże odpowiednio umieścić reklamę.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, postawisz się w dogodniejszym położeniu, aby osiągnąć cele, pozostać na swoim miejscu, a jednocześnie uzyskiwać rezultaty bez zwiększania budżetu marketingowego.