Trzy nowe zasady marketingu detalicznego

Trzy nowe zasady marketingu detalicznego

Marketerzy w najlepszych firmach handlu detalicznego powiedzą, jak bardzo muszą dostosować swoje strategie, aby nadążyć za potrzebami zmieniającego się krajobrazu handlowego. Jeśli ostatnie dane detaliczne ONS pokazały nam cokolwiek, to właśnie marketingowcy grają według nowych zasad, jeśli chodzi o zaangażowanie klientów.

Pojawiło się kilka wspólnych tematów, które pozwalają zdefiniować trzy kluczowe nowe zasady marketingu detalicznego:

1) Wygrywają marki detaliczne oferujące najlepsze cyfrowe doświadczenia

Doświadczenie klienta jest w punkcie zwrotnym, a detaliści, którzy zapewniają bezproblemowe zorientowanie na klienta, nie tylko wyróżnią się z reszty, ale także zachęcą do lojalności.

 CasperPrzykład – uruchomienie materaca online Casper znalazł sposób na podważenie tradycyjnego sposobu kupowania materaców poprzez wymyślenie całego doświadczenia online, podkreślając łatwość zakupu, dostawy i zwrotu.

Firma zyskała także kultową pozycję dzięki swojej cyfrowej obecności, w tym dzięki „Staycation Story Hacks„, której właścicielem jest firma Casper, w której czytniki treści mogą udostępniać treści w mediach społecznościowych. Stanie się to bardziej w 2018 r., Ponieważ konsumenci coraz częściej koncentrują się na opowiadaniu historii i zaangażowaniu.

Osiągnięcie tego poziomu zwiększonej interakcji ze strony konsumentów wymaga dużej współpracy za kulisami. Tradycyjnie sprzedawcy detaliczni pracowali w silosach z jednym zespołem skupiającym się na merchandisingu, jednym na marketingu, jednym na rozwoju produktu itp., Ale aby stworzyć bezproblemową obsługę klienta, zespoły produktowe, cyfrowe i internetowe muszą współpracować ze sobą, aby zapewnić ceny, obrazy, przepływ transakcji a treść jest zgodna z celami marki.

2) Eksperymentowanie napędza strategię i doświadczenie klientów cyfrowych

Gartner przewiduje wzrost mieszanej rzeczywistości w ciągu najbliższych pięciu lat, w których użytkownicy wchodzą w interakcję z rzeczywistymi i cyfrowymi obiektami równolegle, aby stworzyć wciągające wrażenia.

wirtualna rzeczywistośćMożna to postrzegać jako ewolucję koncepcji handlu wielokanałowego, który pojawił się po raz pierwszy w 2003 r., Kiedy konsumenci mieli dwie różne opcje: kupić w sklepie lub w Internecie. Dziś doświadczenie klienta wykracza daleko poza te dwa kanały. Punkty styczności, które nie istniały nawet kilka lat temu – wszędzie mobilne, Alexa / Google Voice, wirtualna rzeczywistość, połączone samochody, hazard internetowy tutaj, programowanie OTT – dodają tej złożoności.

Marketerzy i programiści muszą współpracować, aby tworzyć spersonalizowane, połączone ze sobą doświadczenia. Wiele punktów styczności nie może już być traktowanych jako oddzielne, ponieważ każdy z nich wpływa codziennie na każdego konsumenta.

W 2018 roku organizacje będą z powodzeniem skalować tego rodzaju ciągłe innowacje tylko poprzez eksperymenty cyfrowe: testowanie każdego punktu styku i wykorzystywanie danych wynikowych do kierowania decyzjami biznesowymi w oparciu o statystyczny rygor.

3) Jeśli zignorujesz wskaźniki biznesowe w optymalizacji wydajności cyfrowej, spodziewaj się kurczącego się budżetu marketingowego

Oczekiwania konsumentów w ciągu ostatniego roku wzrosły, a budżety marketingowe spadły. Według najnowszego badania Gartnera, w 2017 r. Średnia kwota dochodów przeznaczonych na marketing wyniosła 11,3%, w porównaniu z 12,1% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wyniki ankiety sugerują, że niektórzy marketerzy nie byli w stanie uzasadnić poprzednich podwyżek budżetu, ponieważ nie skupili się na wskaźnikach biznesowych, które mają znaczenie dla ich firm.

chatbotW całej ekscytacji związanej z najnowszym trendem sztucznej inteligencji lub przełomem w rzeczywistości wirtualnej wydaje się, że branża porzuciła swoje zobowiązanie do kierowania się wynikami i dostosowania do reszty działalności. Detalista musi teraz skupić się na łączeniu programów marketingowych z wynikami, pytając, jakie dane są potrzebne, aby budżety wzrosły w przyszłym roku i naprawdę pomóc w wycenie przedsiębiorstw.

Marketerzy muszą uznać, że oczekiwania klientów zmieniły się i podniosły stawkę za lojalność wobec marki. Niewykonanie tej czynności spowoduje stagnację, zmniejszy zwroty i ostatecznie upadek marketingu detalicznego.